Studio

Aktualności z naszego świata jogi

Joga ogólnorozwojowa

Joga ogólnorozwojowa

Serdecznie zapraszamy Was na zajęcia z jogi ogólnorozwojowej uzupełnionej zajęciami jogi nidry, która jest rodzajem logicznego zestawu fizycznych i psychicznych ćwiczeń, prowadzących nas do wyciszenia i pełniejszego poznania siebie.

Na tych zajęciach wzmocnicie i zaktywizujecie ciało, wypoczniecie i zredukujecie napięcie, zregenerujecie siły, uspokoicie organizm, złagodzicie napięcia nerwowe oraz wzmocnicie gospodarkę hormonalną.

Zajęcia te, to praktyka łącząca hatha jogę z elementami jogi powięziowej, łagodnej Vinyasy i automasażu. Zajęcia te ukierunkowane są na terapeutyczne aspekty asan. Zajęcia kończą się długą relaksacją.

Prowadzący Artur Bieńkowski, nauczyciel jogi, fizjoterapeuta, choreograf, terapeuta czaszkowo – krzyżowy. Dyplom nauczyciela Jogi Nidry otrzymał od Mii Park, której do dziś asystuje podczas wszystkich kursów nauczycielskich w Chicago. Kursy nauczycielskie ukończył w Nature Yoga Sanctuary w Chicago. Z ciałem swoim i drugiego człowieka pracuje od kilkunastu lat. W latach 2007-2020 związany był zawodowo jako tancerz z kilkoma teatrami w Polsce i za granicą, m.in. z Polskim Teatrem Tańca w Poznaniu, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Pink Mama Theatre w Szwajcarii. Praca z ludźmi daje mu wiele radości i inspiruje do dalszego rozwoju, dlatego nadal uczestniczy w wielu kursach i szkoleniach. Prowadzi regularnie warsztaty z improwizacji w Polsce i USA. Zajmuje się a także terapią ruchem i tańcem pracując z osobami z zespołem Downa.

wtorki 16:30-17:45
Projekt Joga, ul.Fredry 2/5 Poznań

Joga mocy i gibkości

Joga mocy i gibkości

W każdą środę zapraszamy Was na zajęcia z jogą mocy i gibkości prowadzone przez Marię Borowy, nauczycielkę Vinyasa Yoga oraz Yin Yoga.

Joga mocy i gibkości to zajęcia nastawione na wszechstronną pracę z ciałem, na których łączymy aktywne pozycje z pasywnymi. Dzięki temu wzmacniamy mięśnie, uelastyczniamy tkanki i stabilizujemy równowagę. W efekcie poprawiamy postawę, zwiększamy zakres ruchu i polepszamy nasze samopoczucie.Podczas zajęć wykorzystywane są klasyczne pozycje jogi, w różnych wariantach dostosowanych do każdego.

Serdecznie zapraszamy osoby, które już coś z jogą miały do czynienia i chciałyby rozwinąć i pogłębić swoją praktykę, a także spróbować czegoś nowego.

Zapisy w grafiku. Ilość miejsc ograniczona.

Joga na wzmocnienie

Joga na wzmocnienie

Serdecznie zapraszamy na zajęcia jogi na wzmocnienie skierowane do osób, które chcą popracować nad sylwetką, wzmocnić mięśnie i rozciągnąć całe ciało, dla wszystkich, którzy nie boją się wyzwań!

Zajęcia poprowadzi Lila Charniuk - instruktor jogi i trener personalny, absolwentka UAM o kierunku Turystyka i Rekreacja, która od 2016 roku praktykuje kalistenikę oraz astanga jogę.

Celem lekcji jest całkowite wzmocnienie mięśni głębokich brzucha, zwiększenie siły ramion i nadgarstków przy użyciu obciążenia własnego ciała. Rezultatem zajęć jest nie tylko relaks i odprężenie, ale również poprawienie rzeźby sylwetki.

Zajęcia w Projekt Joga na ulicy Fredry 2/5a w każdy wtorek o 16:30 i 18:00 oraz sobotę o 10:00 i 11:30

Joga dla każdego

Joga dla każdego

Od 8 stycznia zapraszamy na zajęcia Jogi dla każdego prowadzone w każdą środę o 16:30 i 18:30 przez Renata P-Stróżyk, kulturoznawczynię, podróżniczkę, absolwentkę warszawskiego AWF na kierunku "Relaksacja i joga".

Renata pieszo przeszła całe wybrzeże bałtyckie, zdobyła Mont Blanc, Kazbek, Ararat i Damavand. Przygodę z jogą rozpoczęła 13 lat temu, szukając lekarstwa na uporczywy ból kręgosłupa. Dolegliwości bólowe ustąpiły dość szybko, a praktyka jogi stała się jej największa pasją.

Na jej zajęciach będzie można poprawić ruchomość stawów, wzmocnić mięśnie karku, pleców, brzucha, dna miednicy i nóg, ale także znaleźć relaks i odprężenie, a wszystko z całkiem dużą dawką humoru:).

Środa g. 16:30 i 18:30, ul. Fredry 2/5a

Zapraszamy!

Projekt Joga Fredry

Drugie studio na ul. Fredry 2/5

Od 7 stycznia 2020 r. zapraszamy Was na zajęcia jogi prowadzone na ulicy Fredry 2/5 (III piętro w oficynie). Oznacza to, że równolegle prowadzone będą zajęcia na ulicy Dominikańskiej i Fredry. Prosimy, abyście brali to pod uwagę zapisując się na zajęcia. W grafiku zajęcia na ulicy Dominikańskiej oznaczyliśmy kolorem fioletowym, na ulicy Fredry kolorem zielonym. Oznacza to również, iż na ten sam karnet możecie przychodzić na zajęcia prowadzone w obu salach. Nie musicie nic dopłacać. Osoby z karnetem Multisport Plus i OK System muszą wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 29,99 zł. Kaucja jest zwracana po zakończeniu współpracy, jeżeli były obecności na zajęciach. W przypadku nieobecności kaucję zatrzymujemy. Spowodowane jest to ograniczoną ilością osób na naszych zajęciach.

Co nowego w nowym studiu? Przygotowaliśmy dla Was piękną przestrzeń znajdującą się w zabytkowej kamienicy, zaraz przy przystanku tramwajowym. Należy wejść w bramę i udać się do oficyny i tam po wciśnięciu domofonu z numerem 5 skierować się na III piętro. Poza tym do Waszej dyspozycji jest szatnia, potrzebny sprzęt do jogi (maty, klocki, paski) oraz łazienka z prysznicem. Mamy nadzieję, że nowe studio i prowadzone w nim zajęcia przypadną Wam do gustu. Serdecznie zapraszamy!

Warsztaty Joga prof. Janusz Szopa

Warsztat wyjazdowy z prof. Januszem Szopą

Jeżeli chcecie pogłębić swoją wiedzę i praktykę jogi serdecznie zapraszamy na dwudniowy warsztat wyjazdowy do Gdańska z prof. Januszem Szopą.

Prof. Janusz Szopa to niezwykła postać, wielki propagator jogi w Polsce, promujący pro-zdrowotne i rekreacyjne podejście do tego systemu ćwiczeń, współtwórca Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara oraz Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, kierownik katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach, organizator i wykładowca kursów instruktorskich, jeden z ulubieńców studentów, którzy po raz kolejny z rzędu przyznali mu tytuł najlepszego profesora AWF w Katowicach.

Warsztat będzie składać się z sesji asan, sesji relaksacyjnych oraz wykładu:
“Stosowanie mistycznych technik indyjskich przez współczesnego człowieka kultury Zachodu”

Termin 11-12 stycznia 2020

- HARMONOGRAM:
Sobota 11 styczeń:
ok. 6:45 – wyjazd z Poznania PKP
10:30 – 12:00 – sesja I praktyki hatha jogi
12:00 – 12:30 – przerwa
12:30 – 14:30 – sesja II praktyki hatha jogi
14:30 – 16:00 – przerwa obiadowa
16:00 – 18:00 – wykład “Stosowanie mistycznych technik indyjskich przez współczesnego człowieka kultury Zachodu” cz. I oraz relaksacja

Niedziela 12 styczeń:
10:00 – 12:00 – sesja III praktyki hatha jogi
12:00 – 12:30 – przerwa
12:30 – 14:00 – sesja IV praktyki hatha jogi
14:00 – 14:15 -przerwa
14:15 – 16:00 – wykład “Stosowanie mistycznych technik indyjskich przez współczesnego człowieka kultury Zachodu” cz. II oraz relaksacja.
ok. 16:00 - powrót PKP

Cena: 500 zł
W cenie:
- dwudniowy warsztat, relaksacje i wykład
- nocleg w pokoju dwuosobowym w hotelu 4* ze śniadaniem, sauną i salą fitness

Cena nie zawiera:
- kosztu biletów PKP lub innego dojazdu
- innych posiłków i transportu na terenie Gdańska

Zapisy przyjmujemy pod adresem studio@projektjoga.pl.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Koordynatorem wyjazdu jest Kasia Krzysztofiak.

Urodziny Projekt Joga w poznaniu

4 Urodziny Projekt Joga

TAK, TAK, TO JUŻ 4 LATA!

Kochani, wszystkich uczestników naszych zajęć oraz sympatyków studia serdecznie zapraszamy na 4 urodziny Projekt Joga, które odbędą się w sobotę o godzinie 16:00.

Kurs jogi

ABC Jogi - Kurs Wstępny

Wszystkich, którzy chcieliby rozpocząć bezpieczną praktykę jogi, a boją się rozpocząć regularne zajęcia, potrzebują nieco więcej czasu i chcą wiedzieć "z czym to się je" , zapraszamy na KURS WSTĘPNY DO JOGI prowadzony wg systemu jogi akademickiej. Po odbyciu kursu możesz swobodnie dołączyć do wybranej grupy początkującej.

Joga śrem

Joga w Śremie

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby praktykujące jak i te dopiero zaczynające swoją przygodę z ćwiczeniami jogi na zajęcia do Biblioteki Publicznej w Śremie. Zajęcia prowadzone są w oparciu o zasady jogi akademickiej i jogi Iyengara, prowadzone przez doświadczoną nauczycielkę jogi, słuchaczkę Wydziału Rehabilitacji warszawskiego AWF, Kasię Krzysztofiak.

Grafik sezon urlopowy

Zmiana w grafiku zajęć w dniach 29.07-17.08

W związku z sezonem urlopowym zmuszeni jesteśmy do wprowadzenia zastępstw i anulowania (choć niechętnie) niektórych zajęć. Poniżej przestawiamy grafik do 17.08.2019 z zastrzeżeniem, że mogą w nim zajść jeszcze drobne zmiany. Prosimy o zapisywanie się na zajęcia, gdyż bardzo mała ilość osób chętnych może być powodem do ich odwołania, dziękujemy za wyrozumiałość!

Grafik Lato 2019
Grafik możesz pobrać i wydrukować