Aktualności z naszego świata jogi
Warsztat z prof. Januszem Szopą
Kiedy: 23 marca 2018, 17:00
Gdzie: Projekt Joga Poznań

Zapraszamy Was na dwugodzinny warsztat z profesorem Januszem Szopą pt: "Hatha joga dla każdego - jak ćwiczyć".

W trakcie warsztatów dowiesz się czym jest biomechanika i jakie są jej zasady podczas pracy w asanach, jak stosować biomechanikę w swojej praktyce, jak unikać błędów, aby cieszyć się jogą przez długie lata. Przećwiczone zostaną asany dobrane do poziomu uczestników warsztatów oraz poprowadzona zostanie sesja relaksacyjna.

Prof. Janusz Szopa to niezwykła postać, wielki propagator jogi w Polsce, współtwórca Polskiego Stowarzyszenia Jogi Iyengara oraz Stowarzyszenia Jogi Akademickiej, kierownik katedry Zarządzania Sportem i Turystyką AWF w Katowicach, organizator i wykładowca kursów instruktorskich, rokrocznie otrzymujący tytuł najlepszego profesora AWF w Katowicach.

Joga akademicka jest systemem pracy z ciałem opartym na ćwiczeniach fizycznych hatha jogi oraz technikach relaksacyjnych. Celem jogi akademickiej jest utrzymanie oraz poprawa zdrowia psychofizycznego człowieka zgodnie z koncepcją Health-Related Fitness. Wykorzystywane są przez nią te metody pracy z ciałem i umysłem, które są powtarzalne, mierzalne i doświadczalnie sprawdzone. Joga akademicka korzysta z doświadczenia różnych szkół hatha jogi w zakresie metod i technik dających się zweryfikować naukowo. Opiera się ona na osiągnięciach współczesnej nauki z zakresu: anatomii, antropomotoryki, biochemii, biologii, biomechaniki, filozofii, fizjologii, kinantropometrii, kinezypsychoprofilaktyki, korektywy, kultury fizycznej, medycyny, neurofizjologii, psychologii, rehabilitacji, socjologii, metodyki nauczania i innych. Zezwala ona na własną inwencję twórczą i poszukiwanie rozwiązań we własnym ciele. Przedmiotem zainteresowania jogi akademickiej jest zrównoważony rozwój człowieka.

  • Termin - piątek, 23.03.2018 g.18:00 - 20:00
  • Inwestycja - 70 zł
  • Osoby z karnetami Projekt Joga - dopłata 50 zł
  • Osoby z kartą Multisport - dopłata 60 zł

Ilość miejsc ograniczona, w celu rezerwacji miejsca konieczna jest wplata całości warsztatu na nr konta:
88 1020 4027 0000 1602 1406 5686 z dopiskiem "Warsztat prof. Szopa". Więcej informacji uzyskasz pod nr tel 609 62 72 44 lub pisząc na adres studio@projekjoga.pl