Aktualności z naszego świata jogi
Warsztat Ajurwedy - Cykl i menopauza
Kiedy: 06 października 2018, 11:30
Gdzie: Projekt Joga Poznań

Projekt Joga zaprasza na wyjątkowy warsztat:

"Nie taki diabeł straszny czyli jak zaprzyjaźnić się ze swoim cyklem menstruacyjnym, a także jak okiełznać menopauzę"

Warsztaty dla kobiet, mające na celu poprawienie jakości życia. Jak? Poprzez przybliżenie wiedzy na temat funkcjonowania i potrzeb naszego organizmu.

“W ciągu życia borykamy się z problemami menstruacyjnymi takimi jak PMS czy bolesne miesiączki… A później jakby tego było mało przechodzimy przez koszmar menopauzy.”

Wiele z nas z nas nie potrafi znaleść skutecznego lekarstwa na “kobiece dolegliwości”. W rezultacie więc godzimy się na oferowane przez lekarzy terapie hormonalne lub decydujemy się na cykliczne bóle. Każda z nas na pewno słyszała też, że to nic nadzwyczajnego ponieważ… “kobiety już tak mają”.

Nasuwa się wiec pytanie czy my kobiety jesteśmy płcią skazaną na fizyczne udręki?

Jak podaje Ajurweda zdrowa kobieta w żadnej fazie swojego cyklu nie powinna doświadczać uprczywch dolegliwości, a proces menopauzy powinien być tylko łagodnym przejściem do kolejnego etapu życia.
Wszystkie odstępstwa od tej reguły traktowane są jako sygnały wadliwej pracy organizmu i powinny odpowiednio adresowane. A w jaki sposób? O tym właśnie będziemy rozmawiać na zajęciach.

Poruszymy tematy:

  • Zasady funkcjonowanie ciała- naszej ludzkiej maszyny.
  • Hormony stressu i hormony płciowe, czyli nasza kobieca chemia.
  • Przyczyny problemów menstruacyjnych, okresu przed menopauzą i klimakterium.
  • Terapie hormonalne- czy warto?
  • Zdrowie naszych piersi.
  • Dieta i styl życia dopasowane do naszego systemu metabolicznego.

Czym jest Ajurweda?

Ajurweda jest systemem medycznym, który rozwinął się około 40 tys. lat temu na terytoriach Indii. Mogłoby się wydawać że nauka pochodząca z tak odległych krajów ma niewiele wspólnego z nami- mieszkańcami Europy. Jednak Ajurweda wykracza znacznie poza pojęcie medycyny jaką znamy. System ten można porównać do “skrzynki z pożytecznymi narzędziami”, które pomagają nam w zrozumieniu świata i siebie samych.

Kim jest prowadząca?

Patrycja Sadowska jest terapeutką Ajurwedy zajmującą się szkoleniami z zakresu medycyny indyjskiej oraz indywidualną praktyką leczniczą.
Patrycja ukończyła wieloletnie studia ajurwedyjskie na Delight Academy of Ayurvedic Studies w Amsterdamie, a także na Europejskim Instytucie Ajurwedyjskim. W chwili obecnej Patrycja cały czas się doszkala. Co tym razem? “Ajurweda i Położnictwo” na Arya International Ayurveda Akademia- Pune, Indie.

Cena za 3 godzinny warsztat: 160 pln
Zapisy: studio@projektjoga.pl