Blog o jodze
Bieganie i Joga

Bieganie to bardzo popularny sport, szczególnie, że można go uprawiać wszędzie i przy każdej pogodzie. Wystarczy mieć odpowiednie obuwie. Po każdym treningu należałoby także porządnie się rozciągnąć. Nie ma się co oszukiwać, rozciąganie nie jest ulubioną częścią treningu biegacza.

Im więcej biegasz, tym twoje mięśnie stają się bardziej przykurczone. Nierównowaga mięśniowa, może powodować zaburzenie w naturalnej równowadze sylwetki. Ćwiczenia jogi powodują powrót do równowagi mięśniowo-stawowej. Joga nauczy cię prawidłowo utrzymywać miednicę, ustawiać właściwie stopy i kolana, co jest niezwykle ważne podczas chodzenia i biegania, szczególnie długodystansowego. Jogę w swoim planu treningowym posiadali wybitni biegacze np. złoty medalista olimpijski Herbert Elliott.

Warto wpleść w plan tygodniowych treningów biegowych, zajęcia jogi. Może się okazać, że na początku będziesz odczuwać ból i tzw.zakwasy, wynikające z rozciągania przykurczonych mięśni. Joga nauczy cię także prawidłowo oddychać, twoje ciało będzie się lepiej i szybciej regenerować.
Już po kilku zajęciach poczujesz jak twoje mięśnie się tonizują i rozluźniają, jak stajesz się bardziej elastyczny i lekko biegasz! Jeżeli już byłeś na kilku lekcjach jogi i poznałeś podstawowe pozycje może samodzielnie wykonywać je po treningu np. pies z głową do dołu (adho mukha svanasana), pozycja spętanego kąta (baddha konasana), pozycja siedzącego wojownika (virasana), namiot z głową do dołu ( padottanasana) czy pozycja trójkąta (utthita trikonasana).