Blog o jodze
Rehabilitacja po Covid-19

Już ponad milion Polaków oficjalnie przeszła chorobę Covid-19. Jednak rzeczywista liczba osób, które ją przeszły może być czterokrotnie większa. Jeżeli należysz do ozdrowieńców serdecznie zapraszamy na nasze zjęcia jogi, które pozwolą Ci wrócić do pełnej sprawności.

Dzięki pełnemu oddechowi przeponowemu wzmocnisz swój układ oddechowy, a ćwiczenia jogi korzystnie wpłyną na Twoje serce, wzmacniając je i stabilizując jego pracę. Dzięki wszechstronnemu działaniu asan jogi nie tylko wzmocnisz swój system immunologiczny, ale także rozciągniesz mięśnie, ścięgna i kręgosłup! Nie obawiaj się, że nie dasz rady. Przekonaj się, że joga z nami może być naprawdę prosta.
Jakie ćwiczenia możesz wykonać w domu?

  1. Stań prosto i wydłuż kręgosłup. Z wdechem unieś ręce do góry z wydechem opuść na dół. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
  2. Rozłóż ręce na boki. Z wydechem przenieś ręce do przodu, złącz dłonie, głowę skieruj w stronę mostka. Z wdechem rozłóż ręce na boki, głowę odchyl delikatnie do tyłu. Powtórz ćwiczenie 5 razy.
  3. Usiądź na macie w siadzie skrzyżnym. Palce wskazujący i środkowy lewej ręki ułóż na punkcie między brwiami. Kciukiem będziesz zaciskał lewą dziurkę nosa a pozostałymi palcami prawą dziurkę. Zaczynamy od zamknięcia prawej dziurki nosa i wzięcia głębokiego wdechu lewą dziurką. Teraz zamknij kciukiem lewą dziurkę nosa a wypuść powietrze prawą dziurką nosa. Następnie weź wdech prawą dziurką nosa a wypuść powietrze lewą dziurką. Ćwiczenie powtórz jeszcze 5 razy na każdą dziurkę nosa.
  4. Połóż się na macie, możesz mieć ugięte kolana, tak aby kręgosłup przylegał do maty. Obserwuj swój oddech. Obserwuj czy przepona unosi się kiedy bierzesz wdech i opada kiedy robisz wydech. Powtórz ćwiczenie kilka razy.