Nasza szkoła jogi w centrum Poznania

Maria borowy

Maria Borowy

Nauczyciel Vinyasa Frog Lotus Yoga

Moja przygoda z jogą zaczęła się od książki Maliny Michalskiej, którą znalazłam w dzieciństwie w domu. To dzięki niej poznałam podstawowe pozycje jogi i podstawy filozofii. W 2004 roku trafiłam na zajęcia jogi Pani Haliny Nawrockiej i od tamtej pory wiedziałam, że to jest to. Do 2011 roku ćwiczyłam jogę metodą Iyengara u Pani Haliny i u różnych nauczycieli w Centrum Jogi Marii Stróżyk. Wtedy, dzięki Ulli Wilczyńskiej Kalak, poznałam styl Vinyasa Flow, który urzekł mnie swoją dynamiką i kreatywnością . Do dziś jest moim ulubionym.

W jodze podoba mi się najbardziej różnorodność rodzajów ćwiczeń, które można dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb. Jest wiele szkół i styli, z których można czerpać inspiracje do własnej praktyki. Miałam okazję poznać kilka z nich głębiej na warsztatach z Basią Lipską Larsen, Dechen Karl Thurman, Mateuszem Dekerem czy Michałem Maciaszkiem.

Jednak to Vinyasa wciągnęła mnie do tego stopnia, że postanowiłam pójść o krok dalej i we wrześniu 2016 roku ukończyłam kurs nauczycielski prowadzony przez szkołę Frog Lotus Yoga International w Suryalila Retreat Centre w Hiszpanii.